מיסוי נדל"ן בצפון אנגליה

מיסוי נדל"ן בצפון אנגליה

ביצוע עסקת נדל"ן בצפון אנגליה היא אחת העסקאות הכדאיות ביותר בתחום זה בשנים האחרונות ולכן מומלצת מאד לכל מי שהוא בעל ממון ומחפש אפיקי השקעה משתלמים במיוחד שיקנו לו ביטחון כלכלי עבור עתידו. זאת עקב העלייה המתמדת בערכו של הנכס באזור מתפתח ואטרקטיבי הקולט בשנים האחרונות עשרות אלפי תושבים חדשים והן עבור הגדלה משמעותית של ההכנסות החודשיות.

חלום רכישת נדל"ן מחוץ לישראל

ישראלים רבים מימשו בשנים האחרונות את חלום ההשקעות שלהם מעבר לים ורכשו נכסים בצפון אנגליה לאחר שטסו לשם, ראו והבינו את שפע האפשרויות הקיימות בסביבה מתפתחת זו. ההערכה היא שכל נכס באזור זה מעלה את ערכו בשיעור כ % 20 במהלך חמש שנים.

כל משקיע מעוניין שהנכס שלו יושכר באופן קבוע כך שיקבל הכנסה פאסיבית ולא יצטרך לשאת בהוצאות השוטפות אם הדירה ריקה. בערי צפון אנגליה כמו שפילד, ליברפול, מנצ'סטר ופרסטון הסיכויים שהנכס יושכר רוב הזמן הוא כמעט מוחלט. המשקיע לא יוצר סיכונים כלכליים בחשיבה הכספית החודשית ובנוסף לכך, על פי כל הסקרים הרבים שבוצעו, ערכם של כל הנכסים עולה באופן קבוע מה שמייצר גידול כללי בערך הנכסים של המשקיע.

הליך המיסוי עבור בעלי הנכסים בצפון אנגליה

אנגליה וישראל חתמו לפני כמה שנים על אמנת מס המגנה על המשקיעים מתשלום כפל מס, הן במדינה בה המשקיע הוא תושב והן במדינה שבה רכש את נכסיו. כלומר ישראלי שישלם סכום מס מסוים באנגליה שהוא אחוז מסוים מהכנסותיו מדמי שכירות, לא ישלם סכום זה גם בישראל. אם שיעור המס בישראל גבוה יותר הוא ישלם רק את ההפרש בין תשלומיו באנגליה לחבות המס שלו בישראל.

השקעה בנדל"ן באנגליה מדברת אליך? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

על פי החוק באנגליה, הכנסה שנתית שגובהה המקסימלי הוא עד 11,500 פאונד פטורה ממס. ישראלי הרוכש דירה אחת ייהנה מהכנסות פאסיביות משכירות לאורך כל השנה ולא יגיע לתקרת הכנסה זו ולכן לא תחול עליו חבות תשלום מס כלל. לעומת זאת בישראל הוא יידרש לשלם כ – % 15 מהכנסה זו בניכוי פחת. גם לאחר תשלום מס למשרד האוצר בישראל ייהנה המשקיע מהעלייה המשמעותי של ערך הנכס בכל שנה ובנוסף לכך מהכנסה בשיעור כ – % 6 בכל שנה מדמי השכירות.

משקיע שירכוש בצפון אנגליה כמה נכסים, יגיע לחבות מס ויהיה חייב לשלם למשרד האוצר באנגליה מס על פי השיעור שנקבע.

חשוב להדגיש כי לא בכל המדינות מחוץ לישראל קיימים תנאי מיסוי כה אטרקטיביים ולא עם כל המדינות קיימות אמנות מס. היתרונות של השקעה בצפון אנגליה מההיבט המיסויי הופכות אותה לאטרקטיבית וכדאית במיוחד.

הליך פשוט של רכישת הנכס

ממשלת אנגליה מעודדת כבר כמה שנים יזמים לבנות בצפון המדינה תוך מתן הקלות במתן האישורים, מסלולי תכנון מהירים והפחתה בעול המיסים. על נכס ראשון לא משלמים מס רכישה זו הטבה משמעותית, כל אדם יכול להעביר כסף מחשבון הבנק בארצו לאנגליה והוא אינו חייב לפתוח חשבון במדינה זרה, כספי השכירות מועברים ללא בעיה מחשבונות בנק באנגליה של חברות הניהול לחשבונות הבנק של בעלי הנכסים ברחבי העולם ובישראל.

ניהול הנכס לאחר הרכישה

באנגליה כל מערך ניהול הנדל"ן מתופעל באופן מאורגן ומאד מסודר. בתום הליך קניית הנכס, הוא כבר מועבר על שמו של המשקיע בלשכת המקרקעין, המשקיע יוצר הסכם ניהול עם חברה אמינה ומיומנת העוסקת בניהול נדל"ן שתטפל באופן שוטף בנכסיו.

היא זו שדואגת לתחזוקה של הנכס על פי הצורך, לחיפוש שוכרים, לעריכת חוזים עמהם, גבית התשלומים, הסדרת כל נושא תשלומי הארנונה, גז, חשמל וכו' והעברת כספים באופן קבוע למשקיע בארץ. התהליכים קורים בדרך כלל ללא דופי.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן