נדל"ן באנגליה

5 סיבות טובות להשקיע בנדל"ן בצפון אנגליה

אם ישנה מדינה החביבה מאד על הישראלים והיא נבחרת שוב ושוב כאחד מהיעדים התירותיים הפופולאריים ביותר היא אנגליה. בעוד ישנם אלו שעבורם אנגליה היא רק יעד לטיול, ישנו נתח לא מבוטל בכלל של משקיעי נדל"ן שעבורם המדינה האירופאית הופכת להיות בית ומקום בו הם משקיעים את כספם. גם אתם מתעניינים בהשקעה בחלקה הצפוני של הממלכה הבריטית? אתם ממש לא לבד. למרות שחלקכם כבר בטוחים כי נמצא יעד ההשקעה באחת מהערים הצפוניות של אנגליה, לפניכם חמש סיבות טובות שישקפו לכם שאתם בוחרים די טוב.

1. עליית הערך וכלכלה יציבה

כמשקיעים, וככאלו שעתידים להיות בקרוב בעלים של נכס שיושכר לדיירים, אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לתת עליהם את הדעת הוא חוזה השכירות. תשמחו לגלות כי הסטנדרט באנגליה ובערי הצפון הוא הסכם שכירות פיקס הנמשך לאורך כמה שנים. מעבר לכך, אזורה הצפוני של הממלכה הבריטית נמצא כעת בתור הזהב שלו שבא לידי ביטוי בגידול טבעי באזור עם הגירה גדולה מאד של משפחות ושל זוגות צעירים הזונחים את לונדון לטובת הצפון. מעבר לתושבי אנגליה שעושים את המעבר אל אזור הצפון, הרי שלא ניתן להתעלם מקהילת הסטודנטים שמתפתחת באזורים עלו וכך ערך ערי הצפון עולה בצורה מטאורית. הממשלה כבר הכתירה את אזור הצפון כ"לונדון החדשה", מה שמעיד על השקעה כספית משמעותית מאד בפיתוח האזור, בין היתר על חשבון לונדון הבירה.

הצפי הוא כי כבר בשנים הקרובות, תהיה הכפלה של ערך הנכסים. המשמעות היא שאם היום את מבצעים השקעות נדל"ן בפרסטון או קניית דירה בצפון אנגליה אתם יכולים לרכוש כיום את הנכס במחיר X וליהנות מרווח יפה כבר בשנים הקרובות. ההשקעה של ממשלת בריטניה, המעבר של משכילים רבים וטיפוח קהילת הסטודנטים הם רק חלק מהסיבות להתפתחות האזור, התייצבותו וגדילתו. בנוסף לאלו, כלכלת אנגליה היא כלכלה יציבה, כך שבתור משקיעים אתם זוכים להשקעה בראש הכי שקט שיכול להיות.

2. שיטת הבנייה האופיינית באנגליה

לעתים נדמה כי כל סוגיית שיטות הבנייה היא אחד מאותם דברים שפחות מעניקים להם תשומת לב, אך בתור משקיעי נדל"ן חשוב להשקיע מחשבה רבה בכל אלמנט ופרמטר. אם ניקח לדוגמא את ארצות הברית, שגם היא יעד נחשק עבור משקיעי הנדל"ן, הרי שהבנייה בה מבוססת על עץ ועל גבס, מה שמוכר לרבים בתור שיטת הבנייה הקלה. לשיטה זו יש את היתרונות שלה, אך מובן כי הבניה הקונבנציונאלית והחזקה ביותר המבוססת על בלוקים, היא השיטה העדיפה. שיטה שכזו מבטיחה לכם ראש שקט ושקט נפשי כי הדירה שלכם תהיה חלק מבניין יציב ועמיד. מעבר לכך שהבנייה חזקה, הרי שגם התשתיות באזור זה של המדינה חדשות ובעלות תו תקן של איכות – החל ממערכות המים, דרך החשמל ועד האינסטלציה.

השקעה בנדל"ן באנגליה מדברת אליך? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

3. נכס נוח לתחזוק וניהול

בכדי לרכוש נכס באנגליה, עליכם ללמוד את הבירוקרטיה של המקום. השפה האנגלית היא הכלי החזק והמשמעותי ביותר שלכם שדרכו תוכלו לבצע השקעה יעילה, חכמה ומושכלת. להבדיל ממקומות אחרים בהם ניתן להשקיע ועל מנת להשקיע בהם עליכם להסתייע במתורגמן, המקרה כאן הוא שונה לגמרי: השפה האנגלית היא השלטת כך שתוכלו בקלות לקרוא הסכמים, תקדימים ולהתנהל אל מול החברות המוכרות ועד הדיירים שתשכירו להם את הכנס בקלות.

השקעת נדלן בצפון אנגליה

4. שעות טיסה בודדות ביניכם ובין הנכס שלכם

המרחק בין ישראל ואנגליה עומד על כחמש שעות בלבד. אם חושבים על זה, מדובר על מרחק שבין נקודה צפונית ובין נקודה דרומית בישראל, כך שמדובר על מרחק שלא מעט משקיעים בישראל עושים בעת שהם מתגוררים בצפון ומשכירים דירה משלהם באילת. ככל שאתם קרובים יותר אל יעד ההשקעה שלכם, כך אתם יכולים להישאר עם יד על הדופק ולנהל אותו בצורה קלה יותר. חמש שעות טיסה בלבד מפרידות ביניכם ובין השקעת הנדל"ן הבאה שלכם!

5. עליית המחירים נמצאת בעליה

מאז שנת 2007, ניתן להבחין במגמה של עליית מחירים של נדל"ן באנגליה, כאשר העלייה סובבת סביב שני אחוזים ועד שישה בשנה. המשמעות היא שרכישת הנדל"ן שלכם עתידה להפוך לכזו שהערך שלה גדול יותר. באשר לתשואות, הרי שהן מחושבות על פי עלות הנכס שרכשתם ודמי השכירות שאתם עתידים לגבות. ללא כל קשר לעליית הערך של הנכס, הרי שהתשואות בצפון אנגליה יכולות להגיע גם לעד כ-15%.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן