מהם ההבדלים בין קניית דירה להשקעה לעומת דירת מגורים

מהם ההבדלים בין קניית דירה להשקעה לעומת דירת מגורים

דירת מגורים היא דירה שאדם רוכש כדי לגור בה לבד או עם משפחתו וליהנות מהחיים בה. כל אדם בוחר את סביבת המגורים הנראית לו הטובה ביותר עבורו . אזור איכותי, בתי ספר ברמה גבוהה, גני ילדים טובים, כבישי גישה נוחים ליציאה מהירה לכבישים הראשיים, רכבת בקרבת מקום ועוד.

לאחר קבלת ההחלטה, כל אדם מחפש דירה בגודל הנחוץ לו, מבצע את הסידורים המנהליים והכספיים הנחוצים כדי לחתום על החוזה ולעבור לדירה שרכש.

דירה להשקעה

דירה להשקעה היא דירה שבעל הנכס מעוניין בהכנסות חודשיות מהחזקתה של הדירה. ברוב המקרים מדובר בכספים המתקבלים משוכר הנכס ובמקביל מהעלאת ערכה של הדירה לאורך הזמן .

במקרים רבים בוחרים משקיעים לרכוש דירה להשקעה כשיש ברשותם רק חלק מעלותה. את יתרת התשלום הם משלמים באמצעות מימון או משכנתא. בפועל, תשלומי השכירות החודשיים מכסים פחות או יותר העלות החודשית של המימון וכך המשקיע צבר נכס שערכו ברוב המקרים עולה והנכס עצמו מממן את המשכנתא.

השקעה בנדל"ן באנגליה מדברת אליך? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

המשקיע צריך להביא בחשבון כי על חלק מההכנסות יהא עליו לשלם מס כך שלא כל ההכנסות יישארו בידיו. תשלום המס משתנה בהתאם לכלל הכנסותיו של המשקיע ועל פי תקרת המס.

עליה בערך הדירה להשקעה

רוב הדירות בישראל שומרות ואף מעלות את ערכן עם השנים. יש עסקאות ייחודיות שבהן מרכיב הרווח הוא משמעותי הרבה יותר ולכן כדאי לרכוש דווקא את הנכסים הללו. לדוגמה, דירות בבניינים שבהם אמורים לבצע פינוי בינוי או תמ"א 38. בתהליכים הללו ערכה של הדירה יזנק מעלה בצורה משמעותית ביותר תוך כמה שנים. דוגמה נוספת היא רכישת דירה בשכונה שעוברת שינוי חיובי מהותי במימון הרשות המקומית. פעולה זו שכוללת שינוי בתשתיות ובהוספת פארקים לרווחת התושבים, תעלה את ערכה של השכונה, משפחות יעברו לגור בה ובמקביל יעלה ערכה של כל אחת מהדירות שנרכשו בה.

אפשר לרכוש דירה מוזנחת שעלותה נמוכה, לשפץ אותה ולאחר מכן להשכיר אותה או למכור אותה על פי החלטתו של המשקיע. בכל מקרה, השיפוץ ישנה את נראותה של הדירה מקצה לקצה ויהיה די קל למכור אותה ברווח נאה או להשכיר אותה.

דירה שיש לה אישור לניצול זכויות בניה אך בעליה הנוכחיים לא ניצל אותן היא השקעה מצוינת. אפשר לנצל את הזכויות, להגדיל את שטחה של הדירה בחדר, חדרים או מרפסת על פי התכנית שאושרה בוועדה המקומית וכך מעלים בצורה מהירה את ערך הנכס הן למכירה והן להשכרה בסכומים ניכרים.

מהם ההבדלים בין קניית דירה להשקעה לעומת דירת מגורים

רכישת דירה להשקעה באנגליה

מלאי הדירות להשקעה הוא די גדול כיוון שהמדינה נמצאת בתנופת בנייה משמעותית ביותר וכמות הדירות בבנייה בכל רגע נתון הוא גבוה במיוחד.

בשלב הראשון יש לסייר בשכונות ועל פי נראותן והמידע שמלקטים, כדאי לקבל החלטה באיזו שכונה מומלץ לרכוש נכס. החברות העוסקות במכירת דירות להשקעה מלוות את הרוכשים הפוטנציאליים לאורך כל הדרך ומעבירות להם את כל המידע הנדרש עד קבלת ההחלטה.

בשכונות טובות, יש דרישה לדירות להשכרה בגדלים שונים על פי גודלה של המשפחה ורצונה. היצע גדול במיוחד הוא של דירות קטנות להשקעה המיועדות לסטודנטים שנבנות כעת. רכישת דירת סטודיו לצרכי השכרה, תושכר תוך יום אחד כיוון שקיימים הרבה מאד סטודנטים מול כמות דירות להשכרה שאינה מספקת. זו הסיבה שכל דירה המוצעת להשכרה מושכרת באופן די מידי.

כמות הסטודנטים גדלה משנה לשנה ולכן השקעה בדירות שישמשו את הסטודנטים היא השקעה בטוחה, תוך קבלת ליווי והכוונה מהחברה העוסקת בעריכת ההסכמים, השכרת הנכסים, ביצוע תחזוקה שוטפת, גביית התשלומים והעברת ההכנסות לבעלי הנכס.

לונדון מחכה לכם !

כתוב/כתבי תגובה